Mydło do prania Palma kokos 200 g
Kod: 69810SSHUOpis szczegółowy produktu
Opis produktu
Mydło do prania. Do prania ręcznego, skutecznie usuwa plamy i brud, chroni włókna i kolory, nie podrażnia skóry.
Kompozycja
Mydło 30% i więcej, Parfum, Tetrasodium EDTA, Tetrasodium Etidronate.
Przechowywanie w temperaturze +5°C - +25°C.
Ogłoszenie
Pranie ekologiczne, czyli jak zrobić mydlany szlam
Wielu z Was zapewne pamięta, jak nasi dziadkowie, a często i nasi rodzice, używali mydła do mycia. W czasach naszych babć popularne było mydło w kostce z wizerunkiem jelenia, później mydło sprzedawano w postaci płatków mydlanych. Z pewnością nie będzie dla Ciebie zaskoczeniem, jeśli dowiesz się, że mydło w kostce przeżywa kolejny renesans, szczególnie za sprawą młodych matek, które starają się chronić swoje małe dzieci przed agresywnością dzisiejszych detergentów do prania.
Alergie i wysypki to powszechny problem u dzieci, dlatego matki coraz częściej wracają do mycia ciała mydłem. Często jednak nie wiedzą, jak to zrobić, lub mają wątpliwości, czy w ten sposób nie zniszczą pralki automatycznej, wyposażonej w wiele elementów elektronicznych i inteligentnych funkcji. W tym artykule dowiesz się wszystkiego o praniu przy użyciu mydła rdzeniowego. Zapewniam Cię, że w żaden sposób nie zniszczysz swojej pralki.
Czego więc będziemy potrzebować? 1 kostka mydła
Soda oczyszczona – Nie używaj sody oczyszczonej, ponieważ spowoduje ona, że pranie stanie się szare.
Wiadro 10L (z pokrywką zapobiegającą wysychaniu emulsji myjącej z czasem)
Woda
Przebieg produkcji szlamu mydlanego
Zetrzyj kostkę mydła na tarce o grubych oczkach do wiadra. Waga mydła nie ma w tym momencie znaczenia, ponieważ będziemy pracować proporcjonalnie.
Zalej starte mydło wrzącą wodą (ja zalewam je kolejno dwoma czajnikami o pojemności 1,7 litra) i dokładnie wymieszaj drewnianą łyżką. Pozostaw mydło do rozpuszczenia, mieszając od czasu do czasu. Każde mydło ma inny czas rozpuszczania, ale zazwyczaj wystarcza pół godziny.
Podczas gdy płyn się rozpuszcza, przygotuj sodę. Patrzymy na wagę mydła i odważamy połowę ilości sody oczyszczonej. Przykład - jeśli mydło waży 180 g, to ważymy 90 g sody. Następnie przełóż go do mniejszego garnka lub innego pojemnika. Gdy mydło się rozpuści, zalej sodę oczyszczoną gorącą wodą, mieszaj, aż się rozpuści, a następnie wlej ją do wiadra z mydłem. Mieszaj i obserwuj, czy mieszanka zgęstnieje. Następnie dodaj więcej wody, cały czas mieszając. Tym razem temperatura nie ma znaczenia, wolę użyć zimnej wody, aby wiadro nie parowało. Stopniowo napełniaj wiadro do żądanej ilości.
Jaka jest wymagana ilość? Każde mydło ma zupełnie inną wagę. Jeśli więc mamy małe mydło, możemy dodać mniej wody, jeśli mamy duże mydło, możemy dodać do 10 litrów. Lepiej jednak dodać więcej wody (zalecam zawsze dolać co najmniej 8 litrów, gdyż mydło gęstnieje stopniowo, żelując dopiero drugiego dnia, a gdy wody jest mało, emulsja myjąca jest znacznie sztywniejsza). Jeśli mydło jest za twarde, można je przed praniem lekko „zeskrobać” łyżką, aby lepiej się rozpuściło w trakcie mycia. Jeśli mydło jest rzadkie, nie ma to znaczenia, jest to płynny żel do prania, ale dodamy go do prania odrobinę więcej.
Jak prać w mydle?
Mydło dozujemy bezpośrednio do bębna. Na 5 kg prania należy użyć 2 dl emulsji mydlanej. Lepiej jest wsypać mydło do pustego bębna i dopiero wtedy wrzucić pranie, ponieważ trudniej jest je wsypać do pełnego bębna.
Zamknij drzwiczki pralki, do pojemnika, w którym znajduje się płyn zmiękczający tkaniny, dodaj zwykły ocet fermentacyjny (1 dl) i włącz program. Ocet działa jako płyn zmiękczający tkaniny. Mydło jest silnie zasadowe i gdybyśmy nie dodali substancji o niskim pH, pranie po wysuszeniu byłoby zbyt twarde. Ocet cudownie zmiękcza pranie - i nie martw się, pranie wcale nie pachnie octem, ocet nie powoduje plam, wręcz przeciwnie, ocet utrwala kolory (wie o tym każdy, kto kiedykolwiek farbował lub batikował tkaniny). Po praniu pranie pachnie mydłem. W przypadku mydeł całkowicie naturalnych, bez perfum, zapach jest neutralny, praktycznie nie czuć żadnego zapachu.
Efektywność prania
Pranie w mydle sprawdza się w tym przypadku znakomicie. Wszystko się zmywa, kolory są nadal ładne dzięki octowi, biel jest bielą. Wszystkie swoje dżinsy piorę w mydle, ale zawsze odwracam je na lewą stronę. Ocet doskonale utrwala kolory, dzięki czemu czarne koszulki pozostają czarne i nie blakną nawet po częstym praniu.
Jak pozbyć się plam
W naszej rodzinie są sami chłopcy, więc plamy są na porządku dziennym – od trawy, brudu, keczupu, owoców itp. Do usuwania plam należy stosować mydło żółciowe, które można kupić za kilka koron w aptece DM. Ja jednak nie robię z tego mydła emulsji, ale nakładam je bezpośrednio na plamę. Wkładam do wanny ubranie z plamą i spryskuję je prysznicem, aby je zamoczyć. Biorę mydło żółciowe do ręki i dokładnie pocieram całą plamę, aż widzę, że tworzy się cienka warstwa mydła. Następnie owijam kawałek materiału plamą i pozostawiam mydło na dłuższy czas, albo biorę pranie i wrzucam je prosto do pralki (zależnie od intensywności plamy).
Mydła galasowego nigdy nie pierze się przed praniem; potraktowany nim przedmiot pierze się z innymi rzeczami w emulsji mydlanej, jak opisano powyżej. Mydło żółciowe usunie plamę podczas prania. Działa bez zarzutu, kolory nie są w żaden sposób uszkodzone, nie ma przypalonych plam ani nic takiego. Po praniu nie widać nic, co można zaobserwować na moich jasnoniebieskich dżinsach, które przypadkowo ociekają krwią.
Wybielanie
Jeśli chcesz wybielić ubrania, przed praniem polecam dodać do mydła zwykły proszek do pieczenia.
Parametry dodatkowe
Kategoria: | Mydło do prania |
---|---|
Waga: | 0.23 kg |
Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię do tego produktu.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą publikować posty. Proszę zaloguj się lub zarejestruj.